Muang Khua, Laos, Azja, podróżowanie po Laosie

Dotarliśmy do Laosu :)

Droga od granicy jest bardzo wyboista. Wszędobylski kurz, zwlaszcza po stronie laotanskiej nie uprzyjemnia jazdy, która momentami bardziej przypominała nam safarii niż transport międzypaństwowy.  Żadne zorganizowane wycieczki tedy nie jezdza ale za to widoki sa niepowtarzalne. Piekne, dziewicze gory i male lokalne wioski. Dojazd od granicy do Muang Khua zajmuje okolo 3 godz i konczy sie przy rzece przy przeprawie promowej gdzie wsiada sie na lodke ktora kosztuje 2000 kipow jesli sie ma juz laotańsko walute. My zaplacilismy 1$ za dwie osoby a w tej miescinie kurs dolara do kipa to 1$= 8460kipow. Natomiast gdy bank jest zamkniety (tak jak nam sie przytrafilo) to trzeba korystac z uslug miejscowych cwaniakow w sklepach lub restauracjach a tam oferuja oczywiście duzo nizszy kurs (8000 – 8300). 

Hotelik mielsimy calkiem przyzwoity w cenie 60000kipow. Zrobilismy też zwiad ile kosztuje podroz łodzią do miejscowosci Nong Khiaw. Ceny są niebotyczne ale poniewaz nie maja konkurencji moga robic co chca zwlascza, ze turysci chca plynac rzeka. Coz bylo robic zaplacilismy 120000kipow na osobe! Mimo, ze obsada lodzi byla pelna.
Te rejony Laosu sa prześliczne, zwlaszcza jesli sie kocha przyrode i gory, tak jak my. Byłoby to wymarzone miejsce na splywy kajakowe!!!! ( niestety ceny były wysokie)

Muang Phua, Laos, Azja, podróżowanie po Laosie
Muang Phua, Laos, Azja, podróżowanie po Laosie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.